Start arrow Aktualności
Aktualności
Sukces filmowców z KOPERNIKA!
Uczniowie KOPERNIKA zostali laureatami Konkursu
„WYRUSZAMY RAZEM W CYFROWY ŚWIAT... BEZPIECZNIE!”
Film zrealizowany przez zespół:
Angelika Foltyn, Martyna Kwapisz, Bartłomiej Grabarski zajął II miejsce
Anita Siedlarz, Grzegorz Mirek, Kamil Masłowski uzyskali pierwsze wyróżnienie
 
Konkurs odbył się w dniu 2 lutego 2012 podczas obchodów I Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w  Kielcach. Patronat objęli Wiceprezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Waldemar Pawlak, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego-  Pan Adam Jakubas,  Prezydent Miasta Kielc pan Wojciech Lubawski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty pani Małgorzata Muzoł. W Konkursie wzięło udział 91 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego, które przysłały w sumie ponad 250 prac. Jury oceniało prace kierując się walorami edukacyjnymi, poznawczymi i artystycznymi. Pod uwagę wzięło pomysłowość, sprawność warsztatową i zgodność pracy z tematem Konkursu.
 
Gratulujemy nagrodzonym i ich opiekunowi pani Justynie Król
 
Dumni Laureaci wraz z opiekunem 
 
 

 
 
Mikołaj 2011
Tradycją lat ubiegłych – 6 grudnia 2011 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził w szkole Akcję Mikołajkową. Mikołaje- Paweł Kaczmarczyk, Bartek Pieron i Dawid Poniewierski  oraz  Śnieżynki – Żaneta Kowalska, Dominika Szot, Aneta Pałka, Ola Olejarczyk - odwiedzili wszystkie klasy w szkole,  częstując uczniów i nauczycieli cukierkami.
 
Każdy chce Mikołajowe zdjęcie......

Mikołaje na lekcji chemii
 
Mikołaj w klasie 2dT
 
 
Mikołaje na lekcji matematyki.
 
 
Kampania społeczna

 Projekt: Umieranie zgodne z życiem

      Od marca 2012 nasza szkoła wraz z Zespołem Szkól Katolickich jest pomysłodawcą i współorganizatorem projektu Umieranie zgodne z życiem. Przedsięwzięcie skierowane do kieleckich szkól ponadgimnazjalnych obejmuje dwa rodzaje poczynań: kampanię społeczną i konkurs filmowy. Istota projektu związana jest z tym, iż Parlament Europejski oficjalnie ogłosił Rok 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Patronat honorowy objął Prezydenta Miasta Kielce - Wojciech Lubawski i Europoseł RóżaThun oraz medialny Gazeta Wyborcza, Radio Kielce i TVP3. 

 

 

 

pliki do pobrania:

Regulamin Kampanii
Regulamin Konkursu Filmowego
Druk Zgłoszenia
 
Najlepszy młody ekonomista w świętokrzyskim
najlepszy młody ekonomista w świętokrzyskim
 
 
Naczelnik I US Tadeusz Daszkiewicz ponownie zawitał w mury szkolne
Naczelnik I US Tadeusz Daszkiewicz
ponownie zawitał w mury szkolne
 
 
Pan Tadeusz Daszkiewicz

„40 lat temu w tej sali gimnastycznej zdawałem egzamin maturalny…” W taki sposób zaskoczonych uczniów klas maturalnych  „Kopernika” przywitał Pan Tadeusz Daszkiewicz Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach, absolwent Liceum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. To nie było tylko sentymentalne spotkanie. Pan Naczelnik  na spotkaniu 7 lutego przybliżył uczniom cele akcji Ministerstwa Finansów „Weź paragon”. Partnerem MF jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wsparciem służą powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów, wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej, Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, Business Centre Club.
 
„Paragon jest najprostszym dowodem zakupu - potwierdza, co kupiliśmy, od kogo, kiedy i po jakiej cenie. Dzięki niemu możemy reklamować produkty lub usługi, które okażą się niezgodne z umową. Dowód zakupu musimy otrzymać niezależnie od miejsca sprzedaży produktu. Musi nam go wydać m.in. sprzedawca w sklepie, na bazarze, na stoisku z pamiątkami, w Internecie. Warto o tym pamiętać, wybierając się na zakupy” mówił Pan Naczelnik.
 
Spotkanie dotyczyło szeroko pojętej ekonomii dnia codziennego – jak buduje się budżet jednostki samorządowej (Pan Daszkiewicz był przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Kielce), budżet państwa, jakie rodzaje podatków płacimy i jakie odliczenia nam przysługują, jakie kary grożą za niedotrzymanie terminów czy warunków zapłaty (szeroko dyskutowany był podatek od psów), dyskutowaliśmy także o wolnej strefie ekonomicznej  i podatku CIT. 
 
Było to bardzo pouczające spotkanie tym bardziej, że Pan Tadeusz Daszkiewicz w charakterystyczny dla siebie sposób – lekki i przystępny – prowadził dialog z uczniami swej dawnej szkoły.
 
 Po zakończeniu prelekcji był czas na pytania młodzieży
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 113

Pogoda

Sprawdź prognozę pogody twojej okolicy.

Aktualny czas i data

Gazetka szkolna

targi 2008

SPONSOR

ortografitti

© 2014 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach ::
25-336 KIELCE ul .Kopernika 8
tel. (041) 367 67 97 tel/fax (041) 367 69 70